MojeReality.sk si práve prezerá 215 návštevníkov a žiadni členovia on-line...

Štvorposchodová betónová veža obalená oceľovou zliatinou CORTEN stojí v malej dedine Dafins v západnom Rakúsku. Architekt Stefan Marte ju navrhol pre svoje tri dcéry. S domom rodičov je prepojená chodbou, ktorá ústi do knižnice.

Cena bývania rastie v Európe rýchlejšie ako príjmy domácností. V roku 2016 sa v priemere zvýšila o 4,4 percenta, najviac, teda o 11 percent, v Českej republike. Zasiahnuté sú predovšetkým veľké mestá. V rámci celej Európy klesá podiel bývania v osobnom vlastníctve, znižuje sa podiel sociálneho a dotovaného bývania, rastie počet bezdomovcov a domácností, ktoré sú na bývanie nútené vynakladať viac ako 40 percent svojich príjmov. Vyplýva to zo správy Housing Europe, celoeurópskej siete prevádzkovateľov súkromného, ​​družstevného a sociálneho bývania.

Bývanie v byte ponúka množstvo výhod. Stačí otočiť kohútikom a zrazu máte teplú vodu alebo zapnuté kúrenie, odpadajú starosti s kosením trávy, odhadzovaním snehu alebo častou údržbou. Avšak okrem pohodlného bývania vás život v byte zaväzuje na mnohé úkony, ktoré sú spoločné pre všetkých obyvateľov panelového či tehlového domu.

Už ste niekedy predávali nehnuteľnosť? Tak si iste pamätáte ten príjemný pocit, keď sa našiel správny kupec, spísali ste zmluvu a odovzdali si kľúče. Už ste niekedy kupovali nejaké reality? Spomeňte si na tú radosť, keď sa objavil ten správny dom, byt alebo záhrada, s predajom neboli žiadne komplikácie a vy ste sa stali hrdým novým majiteľom.