MojeReality.sk si práve prezerá 1486 návštevníkov a žiadni členovia on-line...

Čím väčší dom, tým zákonite prichádzajú väčšie starosti a výrazne zložitejšie dohováranie medzi nájomníkmi či majiteľmi bytov. Možno sa vám tiež stalo, že ste sa snažili zorganizovať schôdzu, na ktorej by sa všetci vyjadrili, podporili alebo naopak navrhli iné riešenie danej situácie tak, aby boli všetci spokojní. Lenže to môže byť občas neriešiteľný problém. Sto ľudí sto chutí a čo potom v paneláku o päťdesiatich bytových jednotkách!

Riešenie ponúka bytová správa externou spoločnosťou, ktorá zaistí všetky úkony a kroky spojené s chodom a údržbou domu. A vôbec nezáleží, či v ňom býva päť alebo päťdesiat nájomníkov či majiteľov. Administrácia bytov zahŕňa administratívne i technické úlohy a zvlášť možné využiť napríklad právne služby, ktoré sú často nákladné a nevyhnutné na riešenie závažných situácií v dome.

Administratívne kroky výhodne

Ak ste sa o tieto záležitosti doposiaľ nezaujímali, možno ani netušíte, čo všetko zahŕňa starostlivosť o dom a o spokojnosť všetkých obyvateľov bytov. Mnoho administratívnych krokov, ako je evidencia bytových jednotiek, garáží a garážových státí, pivníc či spoločenských priestorov v dome, zaistí bytová správa. Mimo to vám môže pomôcť s vedením evidencie vlastníkov, spracovať agendu nákladov a zaistiť u všetkých kontrolu poistenia.

Správa domu vyžaduje veľa opráv a nevyhnutnú údržbu. Vďaka externej spoločnosti, ktorá poskytuje maximálnu spoľahlivosť a výhodné riešenie pre jednoduchšie život v byte, môžete operovať s vopred nastavenými nákladmi a výdavkami na príslušný rok, a budete tak môcť svojmu domu zaplatiť novú fasádu, opraviť strechu alebo mnohokrát nákladnú rekonštrukciu pivníc. A to je potom to správne bývanie!